Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy.
Obramujemy każdą kulturę.

Masz pytania?
Dzwoń: +48 12 267 07 69

Oferujemy bogaty wybór wysokiej jakości materiałów konserwatorskich i introligatorskich, a także produktów stosowanych w grafice i druku. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.

Płótno, włóknina klej , nóż introligatorski i wiele więcej.
Sortuj według: porządku domyślnegorosnąco, nazwy, ceny
Wyniki 1 - 17 spośród 17
Narzędzia
(38 produktów w dziale)

Oferujemy narzędzia niezbędne do prac konserwatorskich i introligatorskich. Tutaj znajdziesz bogaty wybór profesjonalnych noży do cięcia papieru, folii i szarfowania skóry. Pamiętamy także o bezpieczeństwie przy wykonywaniu tego typu prac. Transparentna mata do cięcia uchroni ostrza noży przed stępieniem a blaty stołów przed zarysowaniem. Ważnymi produktami prezentowanymi w tej grupie są kostki introligatorskie i kostki teflonowe. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

(17 produktów w dziale)

Prezentowane tektury bezkwasowe do prac introligatorskich, konserwatorskich oraz pomocniczych, przy naprawie obiektów z papieru. Asortyment tektur bezkwasowych odpowiada najważniejszym wymaganiom, stawianym przez normy jakościowe, wyznaczające standardy w ochronie obiektów. Nasz produkt nadaje się również do innych zastosowań np. druk, rękodzieło, modelarstwo.

Środki i materiały do czyszczenia na sucho
(39 produktów w dziale)

W dziale tym znajdą Państwo materiały oraz środki do czyszczenia eksponatów i obiektów muzealnych bez użycia wody i detergentów. Polecamy różnego rodzaju ściereczki i rękawice do czyszczenia na sucho.

Kleje introligatorskie i pędzle
(23 produkty w dziale)

W naszej ofercie znajdziecie Państwo różnego rodzaju specjalistyczne kleje introligatorskie i pędzle. Posiadamy zarówno gotowe kleje jak i kleje do rozrobienia z wodą. Ich wysoka jakość pozwala na satysfakcjonujące wykonanie prac introligatorskich i konserwatorskich, wymagających klejenia. Zdajemy sobie sprawę jak ważnym produktem są pędzle, dlatego obok tradycyjnych szczeliniaków, w naszej ofercie znalazły się także profesjonalne japońskie pędzle do konserwacji. Jeśli jesteś zainteresowany sprawdź i skontaktuj się z nami.

Płótna  i nici introligatorskie
(95 produktów w dziale)

Firma Chis oferuje Państwu duży wybór płócien introligatorskich zamkniętych i otwartych w szerokiej gamie kolorystycznej, czysty len, len barwiony a także wytrzymałe, wysokiej jakości lniane nici introligatorskie. Płótna dostępne są na metry. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Włókniny i tkaniny konserwatorskie
(7 produktów w dziale)

W tej grupie produktów znajdą Państwo różne tkaniny-materiały przydatne do prac konserwatorskich nad różnymi obiektami (nie tylko z papieru). Dotyczy to m.in. czynności: podczas prac na mokro, przy pracach dublażowych-wzmacniających i innych. Materiały te mogą być przydatne przy pracach introligatorskich.


(125 produktów w dziale)

Dział ten poświęcony jest różnego rodzaju papierom. Znajdą tu Państwo duży wybór papierów i bibułek japońskich, prawdziwe papiery czerpane zarówno ręcznie jak i maszynowo, francuskie papiery marmurkowe, papiery żeberkowe i wyklejkowe, papiery i koperty archiwalne funktional a także bibuły filtracyjne i papiery silikonowe.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Kartony do passe partout (paspartu)
(61 produktów w dziale)

W dziale tym oferujemy Państwu różnego rodzaju kartony: - Kartony do passe partout bezkwasowe, buforowane o jakości „GOOD" i "BETTER"; - Kartony muzealne bezkwasowe, alkalicznie buforowane, - Kartony niebuforowane do oprawy fotografii, - Kartony do opraw archiwizacyjnych a także akcesoria do passe-partout. Oferujemy także usługę wycięcia wzoru passe-partout. Wycinamy zarówno klasyczne wzory "okienko", owal jak i wzory nietypowe. Posiadamy także gotowe ramki passe partout, które znajdziecie Państwo tutaj.

(1 produkt w dziale)

Aby dobrze wykonać oprawę obiektu, nie tylko ważna jest rama oraz passe-partout ale również i plecy, które są nieodzownym elementem passepartout. Jeśli oprawiamy obiekt hobbistyczny, który nie przedstawia większej wartości, wystarczy na plecy tektura introligatorska lub płyta piankowa Altera Foam. Co innego w przypadku gdy mamy do czynienia z obiektem, który przedstawia dla nas osobiście dużą wartość emocjonalną czy (lub i ) materialną i chcemy go jak najlepiej ochronić przed mijającym czasem. Wówczas należy zastosować tekturę Corri-Cor lub archiwalną tekturę falistą. Jeśli jest taka potrzeba, można skorzystać z naszej usługi przycięcia materiału na konkretne formatki.

Kliknij w interesujący Cię materiał na plecy, a system przeniesie Cię do wybranego produktu.

(0 produktów w dziale)

Oferujemy skóry i pergaminy do restauracji książek i starodruków. Skóry te podlegają całkiem innym procesom garbowania i wyprawiania niż zwykłe skóry galanteryjne. Oprócz tradycyjnie najwyższej jakości skór z garbarni z Niemiec i Wielkiej Brytanii posiadamy nową ofertę alternatywną. W razie zainteresowania prosimy o kontakt.

(0 produktów w dziale)
Aby przygotować ofertę, potrzebujemy od Państwa następujących informacji:
- rodzaj pergaminu (z jakiego zwierzęcia)
- zastosowanie (konserwacja, introligatorstwo, kaligrafia)
- wielkość (powierzchnia pergaminu)
- grubość pergaminu
- czy powierzchnia ma być szlifowana jednostronnie czy dwustronnie?

Woski i żywice
(8 produktów w dziale)
W ofercie najbardziej popularne woski i żywice o szerokim zastosowaniu, m.in. parafinowy, pszczeli, modelarski, Candelilla, Carnauba, szelak.
Inne materiały
(18 produktów w dziale)

Tutaj znajdziecie Państwo ważne produkty, wykorzystywane w konserwacji i introligatorstwie. Będą to środki do czyszczenia i pielęgnacji skór, środki dezynfekujące, środki do odkwaszania papieru, a także: folie chroniące szkło podczas transportu, pisaki i cienkopisy pernamentne, tusz - atrament archiwalny. Zapraszamy!

BHP dla konserwatorów
(10 produktów w dziale)

Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy są szczególnie ważne dla konserwatorów. Prace introligatorskie wymagają niejednokrotnie szczególnej ostrożności. Przygotowaliśmy grupę produktów, która pozwoli Ci zachować bezpieczeństwo przy wykonywanych pracach. Maseczki, rękawy ochronne oraz rękawiczki powinny stanowić podstawowy asortyment każdego konserwatora.

Stabilizacja wilgotności
(2 produkty w dziale)

W dziale tym znajdą Państwo żele silikatowe do stabilizowania wilgotności w gablotach i witrynach, w których przechowywane są ekponaty muzealne wymagające szczególnych warunków przechowywania.

(10 produktów w dziale)

Ubogotlenowe składowanie stanowi szczególnie interesującą możliwość przechowywania przez długi okres czasu np. obiektów wykonanych z różnych metali. Znaleziska archeologiczne są środowiskiem mocno zasolonym. Tlen jest główną przyczyną niszczenia materiałów polimerowych. Zarazem jeżeli inne mechanizmy rozkładowe nie mają początku z tlenem, oksydacja jest zazwyczaj rezultatem końcowym. Jeżeli by usunąć z atmosfery tlen, wówczas rozpad wielu materiałów z tworzywa sztucznego można by opóźnić.

Dobrym przykładem jest tutaj guma, która jest bardzo podatna na oksydację i nawet w temperaturze pokojowej powoli ulega krystalizacji. Przechowywanie w zimnie wprawdzie opóźniło by proces oksydacji, ale przyśpieszyło by wykwit kryształków. Tu najlepszym optymalnym rozwiązaniem było by przechowywanie w warunkach ubogich w tlen.

Rozkład chemiczny i fotochemiczny
Niestety nie da się go całkiem przerwać lub opóźnić w środowisku ubogim w tlen, bo jak wiemy fotooksydacja nie odbywa się w bardzo wysokim podciśnieniu. Niektórzy specjaliści są zdania, że w ekstremalnie ubogich warunkach w tlen można ją zmniejszyć znacznie, ale dopiero w stężeniu tlenu, którego nie można osiągnąć absorberami tlenu.
Czynnikiem, który nie pozwala się wykluczyć we wszystkich przypadkach jest woda, która może rozdzielać molekuły hydrolityczne (dziś obecnie przez kwasy). Hydroliza jest głównym mechanizmem rozpadu np. materiałów zawracających celulozę jak papier.

Rozpad mikrobiologiczny.
Nie da się go całkowicie wykluczyć przez magazynowanie w ubogotlenowej atmosferze. Pozostający azot oferuje pozostałym mikroorganizmom dużo pożywienia. Od jakiej wilgotności względnej rF giną bakterie azotowe jest przedmiotem dyskusji.

Bardzo ważnym obszarem zastosowania przechowywania w środowisku ubogim w tlen jest zwalczanie szkodników. Zostało dowiedzione, że przy koncentracji 0% tlenu przez 10 dni w temp. 25,5 stopni C wystarczy, aby wytruć wszystkie stadia insektów. Przy temperaturze o 5 stopni C niższej wydłuża się czas „niszczenia” insektów nawet podwójnie.
Konserwacja drewna.
Ponieważ dyfuzja wymiana tlenu z grubego drewna musi trwać aż do 4 dni przy możliwej temperaturze 0<0,3% tlenu cały cykl trucia insektów wydłuża się do 4-8 tygodni.

Za tą metodą przemawia:
- obiekt pozostaje na miejscu podczas procesu „niszczenia” mikroorganizmów (daje to oszczędności kosztów transportu).
- trucie mikroorganizmów nie uszkadza w inny sposób obiektu.
- metoda nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych w tym trucizn,
- niskie koszty materiałów folia + prosorb + absorber tlenu.

Generalna zasada potwierdzona przez literaturę fachową mówi, że przy 20 stopniach C i 55% rF (wilgotności względnej) w zależności od gatunku mikroorganizmów potrzeba od 7 do 22 dni przy 0<0,3 tlenu. Wyższa rF wydłuża cały proces.

ABSORBERY TLENU AGELESS, ATCO, RP+

Typowe zastosowanie:
1) Zwalczanie szkodników - Zawartość mniejsza niż <0,1 O2 zostają skutecznie zatrute wszystkie stadia rozwoju insektów (ok. 4 tygodni) obiekty zostają zamknięte z absorberami O2 i zamknięte pod folią nieprzepuszczającąa tlenu.

2) Przechowywanie obiektów z metalu - świeżo znalezione obiekty archeologiczne, które nie mogą zostać wysuszone można wyśmienicie chronić przed korozją stosując ATCO, RP+. Uboga w tlen atmosfera chroni reszty organiczne przed aerobami i mikroorganizmami. W opakowaniu osiąga się podobne warunki jak pod ziemią. „Świeże” powierzchnie metalu dzięki absorberom RP-K przez długie lata są błyszczące i „lutne”.

3) Przechowywanie przedmiotów „czułych” na tlen (guma, tworzywa sztuczne) - guma może być przechowywana przez dłuższy czas tylko w ubogiej w tlen atmosferze. Jednakże niektóre tworzywa, papier, drewno, tekstylia i inne „profitują” dzięki „ubogiej w tlen” archiwizacji (z wyłączeniem fotografii oraz filmów).


Asorbery tlenu ATCO i Ageless są absorberami tlenu do konserwacji szczególnie delikatnych obiektów, zamykanych w szczelnych opakowaniach. Ekstremalnie uboga w tlen atmosfera uniemożliwia przyrost aerobowych mikroorganizmów i dlatego może być użyta do ochronnego zwalczania szkodników. Przy większych pojemnościach, w drugiej kolejności po tlenie „zużyje” się azot, który może być pożywieniem dla innych mikroorganizmów.

+48 12 267 07 69
biuro@ramykultury.pl
Szukaj
Płatności on-line realizuje:
płatności realizują Przelewy24.pl
współpraca i reklama
rrrr
CHRIS Krzysztof Sawicki
30-324 Kraków
ul. Szwedzka 23/75
tel./fax 12 267 07 69
[ + ] więcej
opracowanie Prekursor
...