Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy.
Obramujemy każdą kulturę.

Masz pytania?
Dzwoń: +48 12 267 07 69
Blog
28.11.2018

Aranżacja biblioteki stanowi bardzo ważną kwestię, która ma istotny wpływ na to, czy miejsce będzie chętnie odwiedzane. Projekt, dobór mebli i zaplanowanie działów nie bez powodu zajmuje właścicielom bibliotek wiele czasu. Przygotowaliśmy skrócony poradnik, mający na celu przybliżenie najpopularniejszych rozwiązań, związanych z urządzaniem biblioteki na miarę XXI wieku.

28.11.2018

Dobra organizacja archiwizacji papierów to podstawa sprawnie funkcjonującego archiwum. Podział na kategorie, oznaczenie i zakwalifikowanie do przechowywania przez konkretny okres czasu jest dopiero pierwszym krokiem. Aby dokumenty przetrwały lata w nienaruszonym stanie, należy zapewnić im bezpieczny i zgodny z normami sposób archiwizacji.

28.11.2018

Materiały biblioteczne wymagają szczególnego traktowania, a także odpowiednich warunków przechowywania. Zabezpieczenie książek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi ma duże znaczenie dla kondycji dzieł. Cennym księgozbiorom należy zapewnić należytą opiekę prewencyjną. W ograniczeniu zagrożeń pomocny może okazać się rejestrator temperatury i wilgotności powietrza.

28.11.2018

Ręczne oprawianie książek to sztuka, o której wiele osób już zapomniało. Z przykrością musimy stwierdzić, że w dobie komputerów, zdobione, starannie wykonane oprawy powoli odchodzą w niepamięć, wypełniając głównie muzea i biblioteki z cennymi zbiorami. My jednak nie zapomnieliśmy, jak ważne dla przemysłu poligraficznego jest introligatorstwo. U nas poznasz sekrety tego rzemiosła oraz dowiesz się, gdzie kupić płótno do oprawy różnych druków i nie tylko.

28.11.2018

Niezależnie od tego, czy zamierzamy oprawić zdjęcia rodzinne, czy drogocenne dzieło sztuki, warto jest zwracać uwagę nie tylko na walory estetyczne, lecz również na jakość oprawy. Podczas, gdy prywatna kolekcja zdobiąca ścianę salonu raczej nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne, wystawa na szkolnym korytarzu i obiekty muzealne mogą ulec zniszczeniu. Jak sprawdzić, czy rama do obrazu jest solidna? Na to i inne pytania odpowiadamy poniżej.

28.11.2018

Nie trzeba zamawiać gotowego systemu zwieszeń obrazów, aby stworzyć efektowną ekspozycję. Taka wystawa zainteresuje osoby odwiedzające bibliotekę, przechodzące szkolnym korytarzem czy przemierzające sale muzealne. Wystarczy pomysł i odpowiednio dobrane, zmyślnie rozstawione ramy do obrazów. Brzmi ciekawie? Poznaj nasze propozycje wykorzystania dużych i małych ram.

28.11.2018

W bibliotece bardzo ważny jest czytelny układ, ułatwiający osobom szukającym danej pozycji, możliwie najszybsze jej odnalezienie. Również w przypadku, kiedy czytelnik chce po prostu przejrzeć dostępne książki, ich ustawienie powinno być dla niego dostatecznie wygodne. Można to osiągnąć, odpowiednio opisując regały. Prezentujemy prosty sposób na praktyczną i efektowną ekspozycję książek na regale bibliotecznym.

28.11.2018

Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci staje się coraz chętniej poruszanym tematem wśród osób, zainteresowanych kształceniem najmłodszych. Bardzo nas cieszy, że już w niemal każdej bibliotece znajduje się specjalny dział, poświęcony wyłącznie dzieciom. Podpowiadamy, jak niewielkim kosztem urozmaicić biblioteczny kącik malucha, tym samym zachęcając młodych czytelników do częstego obcowania z książkami. Zapraszamy do lektury!

20.06.2017
Składane siedziska, tj. straponteny to praktyczne rozwiązania do każdej poczekalni. Doskonale oszczędzają miejsce i organizują przestrzeń. Poznaj różne warianty krzeseł do poczekalni.
26.11.2016
Jak wpływa mikroklimat na eksponaty muzealne oraz o nowoczesnych systemach pomiaru temperatury i wilgotności
09.03.2016
Krzesła ISO to jedne z najbardziej popularnych rozwiązań, powszechnie użytkowanych w poczekalniach, czytelniach, biurach, salach konferencyjnych i szkoleniowych. Bogaty wybór wariantów sprawia, że z pewnością dobierzemy je do każdego wnętrza.
25.05.2016
Poznaj nowe innowacyjne rozwiązanie Optium Museum Acrylic - specjalne, najwyższej jakości tworzywo akrylowe, pokryte powłoką antyrefleksyjną. Perfekcyjne dla oprawy dzieł sztuki, idealne do przeszklenia gablot.
22.10.2015
Używanie folii do oprawy książek nie musi kojarzyć się wyłącznie z biblioteką. Coraz częściej myślimy o zabezpieczaniu własnych zbiorów książkowych i stosujemy je z pożytkiem w domu. W tekście możecie zobaczyć film jak oprawić książkę folią samoprzylepną lub jak ją efektownie ozdobić!
19.08.2015
Więcej na temat środka matującego do farb. Najczęściej zadawane pytania i dpowiedzi dotyczące stosowania akamattu.
13.07.2015
Technologia Intercept Corrosion w szerszym omówieniu. Historia, pochodzenie i ważne zastosowanie w placówkach muzealnych i archiwalnych.
26.06.2015
Szyna Dacapo to bardzo elastyczne rozwiązanie, które możemy wykorzystać na wiele sposobów i w wielu miejscach. Jej funkcjonalność polega na możliwości szybkiego podwieszania i zdejmowania zarówno arkuszy papieru, jak i praktycznych kieszeni na ulotki i broszury.
14.05.2015
Od jakiegoś czasu nasza firma umożliwia zamówienie bezkwasowych pudeł archiwalnych na wymiar i pod Państwa indywidualne wytyczne. Zapraszamy do kontaktu!
30.04.2015
Niewielkie ale stabilne, podstawki Zygzak o ciekawym wyglądzie. Zobaczcie jak możecie je jeszcze wykorzystać.
Płatności on-line realizuje:
płatności realizują Przelewy24.pl
współpraca i reklama
rrrr
CHRIS Krzysztof Sawicki
30-324 Kraków
ul. Szwedzka 23/75
tel./fax 12 267 07 69
[ + ] więcej
opracowanie Prekursor
...