Zrób to własnymi rękami, czyli hobby, które rozwija

Jaką matę samoregenerującą wybrać

Mata samoregenerująca to niezwykle praktyczny i wręcz niezbędny przedmiot w każdej pracowni i warsztacie. Wszelkie czynności związane z cięciem i docinaniem wymagają odpowiedniego miejsca pracy. Jeśli nie zastosujemy odpowiedniej podkładki, zniszczymy powierzchnię blatu i stępimy ostrze noża. Lepiej uchronić się przed szkodami i zakupić specjalistyczną matę.

Jak działa mata samogojąca?

Każda mata ochronna składa się z kilku warstw, najczęściej w liczbie 3 lub 5. Większa ilość gwarantuje skuteczniejszą ochronę. Zewnętrzna warstwa jest bardziej elastyczna, w przeciwieństwie do twardego rdzenia, stanowiącego element środkowy. Określenie „samogojąca” jednoznacznie definiuje funkcjonalność każdej maty. Na jej powierzchni nie powinny pozostawać ślady po nacięciach, które ulegają samoistnemu zasklepieniu. Dzięki tej zdolności, mata stanowi narzędzie wielokrotnego użytku, które nie traci na jakości wobec kolejnych zadań.

Mata samogojąca warstwy

Jaką matę wybrać?

Jeśli widzisz potrzebę posiadania maty do cięcia, pozostaje tylko zastanowić się nad jej jakością. Jeżeli chcesz jej używać naprawdę często i w sposób profesjonalny, zaleca się inwestycję w linię PRO Line. Te 5-warstwowe i zarazem dwustronne maty charakteryzuje wysoka jakość i duża wygoda użytkowania. Podkładka ma właściwości antypoślizgowe, a jej strony występują w dwóch kolorach: czarnym lub zielonym.

Mata samoregenerująca ProLine

Jeżeli Twoje hobby, np. patchwork, wymaga docinania różnych materiałów, tj. tkaniny, tektura, papiery itp., poleca się linię produktów HOBBY Line. Maty z tej rodziny są bardzo dobrej jakości, jednakże posiadają zadruk tylko jednostronny i są trójwarstwowe.

Podkładka do cięcia Hobby Line

Przy wyborze rozwiązania, ważna jest także wielkość maty. Praca powinna być wygodna, dlatego lepiej zdecydować się na większy format, np. A1, zamiast A3. Oczywiście sprawdźmy najpierw jak duży posiadamy blat roboczy, na którym położymy naszą nową samoregenerującą matę.

Dobra mata to nie wszystko

Dobra mata to naprawdę wiele, ale jeśli dołożymy do tego praktyczną linijkę i odpowiedni nożyk, sukces murowany! Istnieją różne rodzaje linijek i warto zwrócić uwagę na takie, które ułatwiają proste prowadzenie noża, są stabilne i chronią palce przed skaleczeniami. Jeśli zależy nam na efektach artystycznych czy osiągnięciu np. perforacji, warto rozważyć specjalny nożyk krążkowy.

Linijka z uchwytem
Linijka do cięcia
Nóż krążkowy Rottary Cutter

Komentarze (0)

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania