Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy.
Obramujemy każdą kulturę.

Masz pytania?
Dzwoń: +48 12 267 07 69
Blog
09.05.2019
Ciekawy sposób na wykorzystanie ekranów projekcyjnych. Poznaj miejsce, w którym szkolą się przyszli motorniczy.
08.05.2019
Zwykła linijka, a jednak niezwykła! Jakie są rodzaje linijek oraz jakie mogą mieć dodatkowe zalety? Poznaj praktyczne cechy linijek.
07.05.2019
Poszukujesz praktycznego narzędzia do swojego warsztatu pracy? Jeśli docinasz w nim różnego rodzaju materiały, z pewnością docenisz dobrą matę samogojącą. Sprawdź czym się różnią i wybierz najlepszą dla swoich potrzeb.
24.04.2019
Karton muzealny Antique to materiał często wykorzystywany w muzeach, podczas transportu czy ekspozycji cennych obiektów graficznych. W tych celach wykorzystało je Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej.
22.03.2019
Obiekty drewniane stanowią liczną część zbiorów muzealnych przechowywanych w magazynach i archiwach. Rzeźby, meble, instrumenty czy malowidła na desce wymagają szczególnej kontroli i zainteresowania ze strony konserwatorów.
20.02.2019
Kolekcje muzealne, ze względu na swoją historyczną, społeczną i materialną wartość, wymagają szczególnej ochrony i stałego monitorowania. Warunki, w jakich przechowywane są zbiory mają bezpośredni wpływ na stan ich zachowania.
28.02.2019

Obecnie wiele bibliotek oprócz zrzeszania niewielkiego grona stałych czytelników boryka się z problemem małej ilości regularnych odwiedzin - oprócz czytelni, gdzie dostępne są czasopisma, gazety i magazyny oraz uczniów wypożyczających lektury trudno tu napotkać kogoś, kto stale jest zainteresowany lokalnym księgozbiorem. Oczywiście mowa tu o sytuacji mniejszych, najczęściej pozamiejskich placówek, jednak wraz z tym tekstem chcielibyśmy ustalić kilka praktyk, które z miejsca podniosą liczbę moli książkowych.

26.02.2019

Bez działu archiwizacji padłoby niejedno duże przedsiębiorstwo. Zatrudnieni w nim ludzie muszą poradzić sobie nie tylko z codziennym naporem dokumentów, ale także trzymać się jasno wytyczonego klucza segregacji poszczególnych pism i umów. To także pierwsza z sekcji naszej działalności, która podlegać będzie szczegółowej kontroli w razie wizyty delegacji sprawdzającej z państwowych instytucji. Co jednak zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać powierzchnię i gadżety przynależące do archiwum? O tym a także o innych rzeczach opowiemy w krótkim poradniku.

Biblioteki i inne publiczne placówki bardzo często decydują się na organizowanie wernisaży, wystaw fotografii czy też zbiorowych prezentacji podsumowujących organizowane konkursy. Jakkolwiek proste może wydawać się rozpisanie przedsięwzięcia i ocena prac przez zaproszone jury, kończąca rywalizację uroczystość powiązana z pokazaniem najlepszych zebranych prac wymaga doskonałego planowania i wyobraźni. W krótkim poradniku postaramy się podpowiedzieć wam, jakie gadżety pomogą i uświetnią rzeczoną okazję.

20.02.2019

Niezależnie od tego, czy się z tym zgadzamy czy nie, w czasach obecnego kryzysu czytelnictwa powinniśmy próbować wszystkiego, co może w jakiś sposób przyciągnąć uwagę młodych ludzi i sprawić, że pokochają literaturę. W konsultacjach z ekspertami z bibliotek postanowiliśmy przygotować szereg postulatów, które pomogą odświeżyć image regału z książkami do tego stopnia, że przeciętny Kowalski nie będzie mógł się oprzeć przejrzeniu zgromadzonych w domu lub bibliotece zbiorów.

20.02.2019

Za każdym razem, gdy chcemy zawiesić na ścianie nowe wspomnienie w postaci fotografii lub szczególnie nam bliskie dzieło sztuki, powinniśmy zastanowić się jaka forma ekspozycji najlepiej uwydatni zamknięte w kadrze uczucia i wydarzenia. Oczywiście wszyscy mamy swoje sposoby, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi dekorowanie naszego własnego mieszkania bądź domu. Gdziekolwiek jednak nie zdecydujemy się zamieścić nowo wybranego obrazka, poniżej znajdziemy kilka praktycznych porad oraz eksperckich sugestii.

21.02.2019

W domach rodzinnych często przez pokolenia udaje się nam zachowywać dzieła sztuki bez należytej konserwacji i okresowego odświeżania. Równie często jednak decydujemy się na ściągnięcie ważnych prac artystycznych ze ścian właśnie ze względu na ich fatalny stan czy też niedopasowanie do wyremontowanych i przearanżowanych przestrzeni. Bez względu na okoliczności powinniśmy jednak zapewnić malunkom oraz starym fotografiom należytą oprawę i ochronę przed zębami czasu. Poniżej postaramy się podpowiedzieć Państwu, jak można nadać wytworom artystycznej wyobraźni drugie życie.

28.11.2018

Aranżacja biblioteki stanowi bardzo ważną kwestię, która ma istotny wpływ na to, czy miejsce będzie chętnie odwiedzane. Projekt, dobór mebli i zaplanowanie działów nie bez powodu zajmuje właścicielom bibliotek wiele czasu. Przygotowaliśmy skrócony poradnik, mający na celu przybliżenie najpopularniejszych rozwiązań, związanych z urządzaniem biblioteki na miarę XXI wieku.

28.11.2018

Dobra organizacja archiwizacji papierów to podstawa sprawnie funkcjonującego archiwum. Podział na kategorie, oznaczenie i zakwalifikowanie do przechowywania przez konkretny okres czasu jest dopiero pierwszym krokiem. Aby dokumenty przetrwały lata w nienaruszonym stanie, należy zapewnić im bezpieczny i zgodny z normami sposób archiwizacji.

28.11.2018

Materiały biblioteczne wymagają szczególnego traktowania, a także odpowiednich warunków przechowywania. Zabezpieczenie książek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi ma duże znaczenie dla kondycji dzieł. Cennym księgozbiorom należy zapewnić należytą opiekę prewencyjną. W ograniczeniu zagrożeń pomocny może okazać się rejestrator temperatury i wilgotności powietrza.

28.11.2018

Ręczne oprawianie książek to sztuka, o której wiele osób już zapomniało. Z przykrością musimy stwierdzić, że w dobie komputerów, zdobione, starannie wykonane oprawy powoli odchodzą w niepamięć, wypełniając głównie muzea i biblioteki z cennymi zbiorami. My jednak nie zapomnieliśmy, jak ważne dla przemysłu poligraficznego jest introligatorstwo. U nas poznasz sekrety tego rzemiosła oraz dowiesz się, gdzie kupić płótno do oprawy różnych druków i nie tylko.

28.11.2018

Niezależnie od tego, czy zamierzamy oprawić zdjęcia rodzinne, czy drogocenne dzieło sztuki, warto jest zwracać uwagę nie tylko na walory estetyczne, lecz również na jakość oprawy. Podczas, gdy prywatna kolekcja zdobiąca ścianę salonu raczej nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne, wystawa na szkolnym korytarzu i obiekty muzealne mogą ulec zniszczeniu. Jak sprawdzić, czy rama do obrazu jest solidna? Na to i inne pytania odpowiadamy poniżej.

28.11.2018

Nie trzeba zamawiać gotowego systemu zwieszeń obrazów, aby stworzyć efektowną ekspozycję. Taka wystawa zainteresuje osoby odwiedzające bibliotekę, przechodzące szkolnym korytarzem czy przemierzające sale muzealne. Wystarczy pomysł i odpowiednio dobrane, zmyślnie rozstawione ramy do obrazów. Brzmi ciekawie? Poznaj nasze propozycje wykorzystania dużych i małych ram.

28.11.2018

W bibliotece bardzo ważny jest czytelny układ, ułatwiający osobom szukającym danej pozycji, możliwie najszybsze jej odnalezienie. Również w przypadku, kiedy czytelnik chce po prostu przejrzeć dostępne książki, ich ustawienie powinno być dla niego dostatecznie wygodne. Można to osiągnąć, odpowiednio opisując regały. Prezentujemy prosty sposób na praktyczną i efektowną ekspozycję książek na regale bibliotecznym.

28.11.2018

Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci staje się coraz chętniej poruszanym tematem wśród osób, zainteresowanych kształceniem najmłodszych. Bardzo nas cieszy, że już w niemal każdej bibliotece znajduje się specjalny dział, poświęcony wyłącznie dzieciom. Podpowiadamy, jak niewielkim kosztem urozmaicić biblioteczny kącik malucha, tym samym zachęcając młodych czytelników do częstego obcowania z książkami. Zapraszamy do lektury!

20.06.2017
Składane siedziska, tj. straponteny to praktyczne rozwiązania do każdej poczekalni. Doskonale oszczędzają miejsce i organizują przestrzeń. Poznaj różne warianty krzeseł do poczekalni.
26.11.2016
Jak wpływa mikroklimat na eksponaty muzealne oraz o nowoczesnych systemach pomiaru temperatury i wilgotności
09.03.2016
Krzesła ISO to jedne z najbardziej popularnych rozwiązań, powszechnie użytkowanych w poczekalniach, czytelniach, biurach, salach konferencyjnych i szkoleniowych. Bogaty wybór wariantów sprawia, że z pewnością dobierzemy je do każdego wnętrza.
25.05.2016
Poznaj nowe innowacyjne rozwiązanie Optium Museum Acrylic - specjalne, najwyższej jakości tworzywo akrylowe, pokryte powłoką antyrefleksyjną. Perfekcyjne dla oprawy dzieł sztuki, idealne do przeszklenia gablot.
22.10.2015
Używanie folii do oprawy książek nie musi kojarzyć się wyłącznie z biblioteką. Coraz częściej myślimy o zabezpieczaniu własnych zbiorów książkowych i stosujemy je z pożytkiem w domu. W tekście możecie zobaczyć film jak oprawić książkę folią samoprzylepną lub jak ją efektownie ozdobić!
19.08.2015
Więcej na temat środka matującego do farb. Najczęściej zadawane pytania i dpowiedzi dotyczące stosowania akamattu.
13.07.2015
Technologia Intercept Corrosion w szerszym omówieniu. Historia, pochodzenie i ważne zastosowanie w placówkach muzealnych i archiwalnych.
26.06.2015
Szyna Dacapo to bardzo elastyczne rozwiązanie, które możemy wykorzystać na wiele sposobów i w wielu miejscach. Jej funkcjonalność polega na możliwości szybkiego podwieszania i zdejmowania zarówno arkuszy papieru, jak i praktycznych kieszeni na ulotki i broszury.
14.05.2015
Od jakiegoś czasu nasza firma umożliwia zamówienie bezkwasowych pudeł archiwalnych na wymiar i pod Państwa indywidualne wytyczne. Zapraszamy do kontaktu!
30.04.2015
Niewielkie ale stabilne, podstawki Zygzak o ciekawym wyglądzie. Zobaczcie jak możecie je jeszcze wykorzystać.
Płatności on-line realizuje:
płatności realizują Przelewy24.pl
współpraca i reklama
rrrr
CHRIS Krzysztof Sawicki
30-324 Kraków
ul. Szwedzka 23/75
tel./fax 12 267 07 69
[ + ] więcej
opracowanie Prekursor
...