Olej duński REVIVO 250 ml

Olej duński REVIVO 250 ml

 • Pojemność: 250 ml

077047
39,00 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Olej duński REVIVO 250 ml

Olej duński REVIVO 250 ml

 • Pojemność: 250 ml

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

 

Od ponad 20 lat na rynku

 

Profesjonalna i rzetelna obługa Twojego zamówienia

 

Bezpieczne i przyjemne zakupy

 

REVIVO stanowi zbilansowane połączenie naturalnych olejów i żywic, według klasycznej receptury, zapewniającej łatwą pielęgnację i długotrwałą ochronę drewna. Przeznaczony do wszystkich rodzajów drewna, stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Produkt nadaje się do zabawek dziecięcych (DIN EN 71-3:2019) oraz jest odporny na pot i ślinę.

Zalety:

 • Klasyczna naturalna formuła
 • Łatwy w użyciu
 • Szybkoschnący
 • Łagodny zapach
 • Podkreśla naturalną strukturę drewna, miękki jedwabisty połysk
 • Nadaje się do wszystkich rodzajów drewna
 • Odpowiednio wysuszona, naoliwiona powierzchnia nadaje się do kontaktu z żywnością i zabawkami dla dzieci
 • Tradycyjne zastosowanie do wyrobów toczonych z drewna

Sposób użycia:

Olej duński można stosować na drewno niepowlekane, bejcowane lub olejowane. Nakłada się go na uprzednio drobno przeszlifowane i oczyszczone powierzchnie. W przypadku twardszych gatunków drewna, takich jak dąb i orzech, zalecamy przeszlifowanie papierem ściernym o ziarnistości P240; dla buku P280 - P320; do bardziej miękkich gatunków drewna, np. świerku i topoli - wystarczy granulacja P180.

Olej aplikuje się w temperaturze 18-25°C i przy wilgotności względnej powietrza 40-70%. Nakłada się go za pomocą pędzla lub szmatki. Możliwa jest także aplikacja poprzez zanurzanie lub polewanie. W przypadku zanurzenia, przedmioty zanurza się w oleju na 3-5 minut; po tym czasie odcedza. W każdym przypadku po 15-20 minutach należy wytrzeć nadmiar oleju, który nie wchłonął się w drewno. Olejek jest suchy w dotyku po 4-6 godzinach, całkowicie suchy (w temperaturze 20-25°C i wilgotność względna powietrza 40 – 70%) po 24 godzinach.

 • Zużycie: 50-100 ml/m2 w jednej aplikacji.

Zalecamy co najmniej dwie aplikacje.

Uwaga: Szmatki nasączone olejem stwarzają ryzyko samozapłonu, dlatego należy je przechowywać w zamkniętych metalowych pojemnikach lub wyrzuć je, gdy olej już wyschnie.

Samson Kamnik to ceniony producent ponad 300 produktów, które z powodzeniem znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, rzemiosła a także restauracji i konserwacji w całej Europie i na świecie.

No reviews

Podobne produkty:

Środki do ochrony i konserwacji drewna

Klej dwuskładnikowy QUICKSET 1:1 - 75 + 75g

Samson Kamnik
079829
79,90 zł
Pojemność: 75 g + 75 g Proporcje: 1:1 przezroczysty wodoodporny gotowe już po 5 minutach obciążenie możliwe już po ok. 10 minutach
Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania