Żywica epoksydowa AQUARES 200 + 100g
Ozdoba
Odlewy dekoracyjne z żywicą
Odlewy dekoracyjne z żywicą epoksydową
Ozdoby odlane z żywicy epoksydowej
Ozdoby z żywicy
Rekwizyty
Rekwizyty
Żywica epoksydowa AQUARES 200 + 100g
Ozdoba
Odlewy dekoracyjne z żywicą
Odlewy dekoracyjne z żywicą epoksydową
Ozdoby odlane z żywicy epoksydowej
Ozdoby z żywicy
Rekwizyty
Rekwizyty

Żywica epoksydowa AQUARES 200 + 100g

Pojemność: 200 + 100g

 • Produkt dopuszczony do kontaktu z żywnością.
215786
99,00 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Żywica epoksydowa AQUARES 200 + 100g

Żywica epoksydowa AQUARES 200 + 100g

Pojemność: 200 + 100g

 • Produkt dopuszczony do kontaktu z żywnością.

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

 

Od ponad 20 lat na rynku

 

Profesjonalna i rzetelna obługa Twojego zamówienia

 

Bezpieczne i przyjemne zakupy

 

Ultraprzezroczysta żywica epoksydowa

AQUARES to szklista, przezroczysta żywica epoksydowa, szybko utwardzalna. Zawiera stabilizatory UV. Odpowiednia do produkcji cieńszych, krystalicznie czystych odlewów i powłok o wysokim połysku. Sprawdza się do powlekania i podlewania przedmiotów mających kontakt z żywnością.

AQUARES utwardza się w temperaturze pokojowej przy minimalnym skurczu. Żywe kolory i oryginalne efekty uzyskujemy poprzez dodanie odpowiednich pigmentów lub barwników.

Zastosowanie:

 • powlekania blatów stołowych, mozaik, biżuterii
 • prototypy
 • soczewki
 • reprodukcja rzeźb
 • odlewy dekoracyjne
 • efekty specjalne
 • rekwizyty

Właściwości:

 • proporcje mieszania (A:B) - 100:50 (waga)
 • żywotność 100 g (w temp. 23°C): 15 minut
 • czas utwardzania 150 g (w temp. 23°C): 5-6 godzin - pełne utwardzenie po 24 godzinach
 • lepkość (w temp. 25°C /mieszanina/): 300 mPa.s

Instrukcja podlewania:

Żywica jest bardzo płynna i samorozpływająca się, dlatego należy ją ograniczyć lub wykonać formę. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością do drewna, kamienia czy betonu, dlatego stosujemy formy silikonowe lub pokrywamy powierzchnię formy wykonanej z innego materiału środkiem antyadhezyjnym.

Bierzemy pod uwagę zalecaną maksymalną grubość każdej żywicy (dokładna grubość zależy od jej rodzaju, temperatury powietrza - wyższa oznacza, że możemy wylać mniejsze grubości na raz; wilgotności powietrza, kształtu produktu).

Barwa żywicy:

Ilość pigmentu / barwnika uzależniona jest od pożądanego stopnia wybarwienia oraz grubości produktu (przy grubszej warstwie potrzeba mniej pigmentu/barwnika).

Barwienie żywic pigmentami VIVAT lub pastami KOLORO EPO: W przypadku kolorów transparentnych dodaje się od 0,05 do 0,5% pigmentu w stosunku do masy. W przypadku kolorów jednolitych dodaje się 2 - 5% pigmentu w przeliczeniu na masę. Pigment zawsze dodajemy do składnika A, gdyż tylko w ten sposób mamy wystarczająco dużo czasu na jego wymieszanie (należy uważać, aby nie wliczyć masy pigmentu w proporcjach mieszania składników A i B).

Instrukcja mieszania:

Masę stosuje się wyłącznie w temperaturze 15 stopni Celsjusza i wyższej. Należy odważyć wybraną ilość składnika A do naczynia miksującego, dodać odpowiednią ilość składnika B i dokładnie wymieszać (podczas mieszania uważać, aby nie dodać za dużo powietrza). Wymieszaną masę przelać do drugiego garnka, zdrapać ze ścianek pierwszego garnka i ponownie dobrze wymieszać. Mieszanie dwuetapowe pozwala uniknąć zestalania się ze względu na słabo wymieszaną masę. Należy delikatnie opukać dno garnka, aby uwolnić masę (bąbelki wypłyną na powierzchnię). Czas użyteczności masy (czas, jaki dysponujemy na mieszanie i podlewanie) oraz czas utwardzania zależą od rodzaju masy i temperatury powietrza.

Dalsze przetwarzanie:

Gdy masa całkowicie stwardnieje, można ją szlifować i polerować. Szlifując uzyskujemy jednakową wysokość z drewnem, a polerując przywracamy żywicy wysoki połysk, który traci ona podczas szlifowania.

Odlewy ozdobne Ozdobne odlewy żywica epoksydowa w ozdobach

Samson Kamnik to ceniony producent ponad 300 produktów, które z powodzeniem znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, rzemiosła a także restauracji i konserwacji w całej Europie i na świecie.

No reviews

Podobne produkty:

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania