Żel silikatowy PROSORB
Żel silikatowy PROSORB
Kaseta PROSORB
Żel silikatowy PROSORB
Żel silikatowy PROSORB
Kaseta PROSORB

Żel silikatowy PROSORB

3004PROSORB950
382,88 zł

Cena za wybrany wariant.

Kaseta duża zawiera 950 g pereł.

Kaseta mała zawiera 500 g pereł.

Elementy

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Żel silikatowy PROSORB

Żel silikatowy PROSORB

Cena za wybrany wariant.

Kaseta duża zawiera 950 g pereł.

Kaseta mała zawiera 500 g pereł.

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

 

Od ponad 20 lat na rynku

 

Profesjonalna i rzetelna obługa Twojego zamówienia

 

Bezpieczne i przyjemne zakupy

PROSORB jest nowym żelem silikatowym, który jest szczególnie przeznaczony, aby stabilizować wilgotność względną (rF) w witrynach muzealnych. PROSORB jest dostarczany Państwu zakondycjonowany na  daną wilgotność.
PROSORB jest w stanie oddać zarówno parę wodną jak i ją przyjąć i w ten sposób gwarantuje utrzymanie stałej wilgotności względnej (rF) w witrynie. W większości muzeów standardem jest klimatyzowanie dzieł sztuki z materiałów organicznych w przedziale 40% i 60% wilgotności względnej i utrzymywanie tej wartości constans.

PROSORB pochłania w znakomity sposób wilgotność z otoczenia w zakresie 40-60rF lepiej niż podobne mu środki. 
W zależności jaka wartość rF ma być osiągnięta lub jakie opakowanie jest zastosowane, należy dobrać optymalny produkt.
PROSORB  zapewnia najlepsze warunki w zakresie 40-60% rF dla dzieł sztuki z materiałów organicznych.

Dalsze zalety PROSORBU:-
związek jest wolny od chloru (inaczej niż w substytutach tego produktu stosowanych w przemyśle!!). 
W przeciwieństwie do ART SORB, PROSORB nie zawiera żadnego chlorku-litu, który działa korodując metale lub przez dotyk czy kurz może zostać przeniesiony na dzieła sztuki. PROSORB składa się w 97% z SiO2 i 3% Al2O3;
- nie kurzy się i nie brudzi: w porównaniu z innymi silikatowymi żelami żel PROSORB kurzy się znacznie mniej, co ma kapitalne znaczenie przy operowaniu luźnymi perłami;
- produkt jest 'skompresowany'; 1kg PROSORB zajmuje tylko 1,5 litra pojemności. Potrzebujecie Państwo mniej miejsca, aby uzyskać identyczne właściwości absorpcji. Kasety PROSORB zawierają więcej pereł niż kasety ART-SORB;
- czasowo stabilny podczas gdy w przeciągu 1-2 lat własności innych silikatów pogarszają się. PROSORB należy do najbardziej stabilnych czasowo produktów. 
- korzyść cenowa: PROSORB jest znacznie bardziej korzystny cenowo niż podobne produkty używane w tym samym celu.

W porównaniu do ART SORB w PROSORB wartość zakondycjonowania jest zależna od temperatury. Może się to wydawać z początku wadą. Podana wartość kondycjonowania odnosi się do temperatury 20 stopni C. Przy temperaturze 10 stopni C wartość obniża się o -1,5% rF, przy 30 stopni C podwyższa się 1,0-1,5%  rF. Jeżeli klimatyzujemy witrynę z obiektami z drewna przy wykorzystaniu kaset PROSORB nie zachodzi transfer wilgoci pomiędzy kasetami PROSORB i obiektami z drewna na skutek wzrostu temperatury.

Perły kasety i saszetki  są kondycjonowane wg wyboru bez dodatkowych kosztów na 40%, 45%, 50%, 55% lub 60%. Proszę określać wartość zakondycjonowania wraz z zamówieniem. Wartość zakondycjonowania w dostarczonym produkcie odnosi się dla temperatury 20 stopni C z tolerancją +/- 2% rF. Jeżeli dane zamówienia będą niepełne wówczas domyślnie uznajemy, że wybierają Państwo towar zakondycjonowany na 50% rF.

Przeznaczenie
ochrona podczas ekspozycji
Brak opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy zaloguj się i dodaj swoją opinię.

Podobne produkty:

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania

Zbieramy pliki cookies dla poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.