Folie bezpieczne antywłamaniowe

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Folie bezpieczne
Folie okienne ochronne, inaczej bezpieczne, znajdują swoje zastosowanie w muzeach, archiwach, konserwacji, strefie obsługi klienta oraz przemyślę spożywczym. Folia skutecznie przytrzymuje szkło przed rozpryśnięciem w przypadku stłuczenia lub pęknięcia, a więc zapobiega przedostaniu się odłamków szkła do pomieszczenia np. obrazu przed uszkodzeniem płótna malarskiego.

Oferowana przez nas folia okienna bezpieczna spełnia wymogi HACCP.
Nasze folie posiadają również inne atesty:
- atesty Instytutu Techniki Budowlanej.
- atest Higieniczny wydawany przez Zakład Higieny komunalnej

Folie antywłamaniowe
Folia okienna antywłamaniowa, to folia utrudniającą wtargnięcie do wnętrza pomieszczenia i zabezpieczająca przed skutkami stłuczenia.

Ze względu na swoją grubość jest montowana w oknie zamiast krat. Przy próbie wtargnięcia do chronionego pomieszczenia zapobiega skutkom stłuczenia szyby utrzymując kawałki szkła w jednym miejscu co utrudnia przedostanie się do wnętrza.

Folie posiadają certyfikat zgodności wydany przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie zgodny z polską normą PN-EN 356 oraz zgodny z normą europejską EN 356:1999. Powyższa norma klasyfikuje odporność szyb oklejonych folią ochronna (tzw. antywłamaniową) na ręczny atak. Klasyfikacja ma za zadanie określić porównawczo wytrzymałość mechaniczną poszczególnych folii.

Nazwa zwyczajowa, folia antywłamaniowa jest myląca, ponieważ szyba oklejona folią ma za zadanie stawianie oporu sile zewnętrznej (np. włamywaczowi) przez krótki czas, opóźniając dostęp do obiektu. Nie zabezpiecza natomiast obiektu w stu procentach.

Drugim zastosowaniem folii antywłamaniowej jest zabezpieczenie ludzi oraz rzeczy znajdujących się w pomieszczeniu przed odłamkami stłuczonego szkła np. dzieł sztuki znajdujących się w gablocie muzealnej.

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania