Materiały do oprawy

Kartony wg kolorów

Czarne kartony do passepartout

49,99 zł
Cena za 1 arkusz wybranego wariantu kartonu.Szczegóły każdego kartonu znajdziesz w tabeli poniżej. Uwaga: Większość kartonów dostępna jest na zamówienie. Prosimy o skonsultowanie ze Sprzedawcą czasu realizacji.
Kartony do passe partout

Kartony jakości BEST

Cena za 1 arkusz w formacie 81 x 102 cm grubość: 1.52 mm (+/- 0.08 mm) spełniają standardy ochrony muzealnej ustanowione przez F.A.T.G. wykonane z mocnych włókien bawełnianych, które są naturalnie bezkwasowe i wolne od ligniny 100% bawełna (testowana) gwarantuje bezpieczeństwo każdej oprawie jednolity kolor rdzenia i powierzchni kartonu
Taśmy i elementy mocujące

Kornery fotograficzne

1,16 zł
Cena za wybrany wariant produktu. Jakość produktu: BETTER - doskonale sprawdzi się w oprawie druków artystycznych, limitowanych edycji, cennych dokumentów i zdjęć o wartości sentymentalnej.
Kartony do passe partout

Kartony jakości GOOD - 81 x 102 cm

57,99 zł
Cena za 1 arkusz formatu 81 x 102 cm Czas realizacji zamówienia dla tego formatu kartonu może być wydłużony. Zapytaj Sprzedawcy. Kartony do oprawy jakości GOOD polecane są dla fotografii, rysunków, plakatów, czy reprodukcji. Stosowane w oprawach czasowych. bezkwasowe bufor rezerwy alkalicznej: 3-5% wartość pH: 7.7-8.5 trwałość oprawy: 10-15 lat...
54,99 zł
Cena za wybrany 1 arkusz kartonu o wymiarze 81 x 102 cm. grubość: 1.40 mm Kartony dostępne na zamówienie. Dostawa min. raz w miesiącu. W sprawie szczegółowych informacji skontaktuj się z naszym Sprzedawcą.
Kartony do passe partout

Kartony jakości GOOD - 81 x 120 cm

54,99 zł
Cena za 1 arkusz formatu 81 x 120 cm Kartony do oprawy jakości GOOD polecane są dla fotografii, rysunków, plakatów, czy reprodukcji. Stosowane w oprawach czasowych. bezkwasowe bufor rezerwy alkalicznej: 3-5% wartość pH: 7.7-8.5 trwałość oprawy: 10-15 lat standardowa grubość: 1,4 mm (kolor Astral White oraz Wheat dostępne także dla grubości 3,3 mm)...
Taśmy i elementy mocujące

Paski montażowe z mylaru

132,99 zł
Cena za 1 opakowanie 60 szt. Jakość produktu: BETTER - odpowiedni do stosowania w oprawie druków artystycznych, limitowanych edycji, cennych dokumentów lub zdjęć o wartości sentymentalnej.
Kartony do passe partout

Kartony w jakości BETTER 1.7

83,99 zł
Cena za 1 arkusz w formacie 81 x 102 cm Uwaga: Wydłużony czas realizacji do ok. 3 tygodni. Skontaktuj się ze Sprzedawcą w sprawie terminu dostawy. Kartony do passe partout o podwyższonej jakości, tzw. muzealnej. Polecamy do oprawy limitowanych edycji, wartościowych dokumentów, fotografii. spełniają normę ISO9706 materiał konserwatorski - 100% alpha...
62,99 zł
Cena za 1 arkusz kartonu w formacie 81 x 102 cm. Kartony dostępne na zamówienie. Dostawa min. raz w miesiącu. W sprawie szczegółowych informacji skontaktuj się z naszym Sprzedawcą. Kartony: Wheat, Newport Blue, Crimson, Manor Black, Arctic White, Fog dostępne od ręki. Zweryfikuj u Sprzedawcy potrzebną ilość. Kartony do oprawy w jakości GOOD polecane są...
Przeszklenie do oprawy

Szkło UltraVue® UV70 | GOOD

jakość: GOOD praktycznie eliminuje odbicia, zapewniając niesamowitą klarowność filtruje do 70% promieni UV wodnobiałe podłoże zapewnia czystą transmisję kolorów optymalna przepuszczalność światła zapewnia żywe kolory i mocne kontrasty własna powłoka została zaprojektowana z myślą o trwałości ulepszona powierzchnia dla większej trwałości i łatwego...
Kartony wg kolorów

Złote kartony do passe partout

53,99 zł
Cena za 1 arkusz w wybranym kolorze. Kartony dostępne na zamówienie. Dostawa min. raz w miesiącu. W sprawie szczegółowych informacji skontaktuj się z naszym Sprzedawcą. Kartony polecane do oprawy fotografii, rysunków, plakatów, czy reprodukcji. Stosowane w oprawach czasowych. Charakterystyka: bekwasowe bufor rezerwy alkalicznej: 3-5% wartość pH: 7.7-8.5...
24,99 zł
Cena za 1 arkusz wybranej wielkości i grubości. UWAGA: Karton dostępny na zamówienie. Prosimy o skonsultowanie czasu realizacji ze Sprzedawcą.
81 x 102 cm 90 x 120 cm
Karton konserwatorski Antique Karton konserwatorski Antique 2
Dostępny produkt z innymi opcjami
21,90 zł
Cena za 1 arkusz wybranej wielkości i grubości. UWAGA: Karton dostępny na zamówienia. Prosimy o skonsultowanie czasu realizacji ze Sprzedawcą.
81 x 102 cm 90 x 120 cm
Kartony do passe partout

Szare i srebrne kartony do passe partout

54,99 zł
Cena za 1 arkusz w wybranym kolorze. Kartony dostępne na zamówienie. Dostawa min. raz w miesiącu. W sprawie szczegółowych informacji skontaktuj się z naszym Sprzedawcą. Kartony polecane do oprawy fotografii, rysunków, plakatów, czy reprodukcji. Stosowane w oprawach czasowych. Charakterystyka: bekwasowe bufor rezerwy alkalicznej: 3-5% wartość pH: 7.7-8.5...
Pokazano 1-24 z 38 pozycji

Oprawa obrazów, zdjęć i grafik odgrywa ważną rolę zarówno w ochronie tych obiektów, jak i w ich atrakcyjnej prezentacji. Materiały do oprawy różnią się pod względem jakości, trwałości i stylu, co pozwala dostosować oprawę do konkretnych potrzeb i preferencji. Oprawianie dzieł sztuki i prac o wartości sentymentalnej pozwala ograniczyć negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych: kurzu, wilgoci, czy światła. Prawidłowo dobrane materiały stosowane podczas oprawy umożliwią zachowanie cennego obiektu w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Pamiętajmy, że bez właściwej oprawy obiekty mogą być narażone na uszkodzenia i utratę swojej wartości.

Oprawa dzieł sztuki i ważnych prac - znaczenie:

Oprawianie obiektów z wykorzystaniem odpowiednich materiałów ma na celu:

1. Ochronę przed uszkodzeniami - stanowi barierę dla kurzu, zabrudzeń, wilgoci a także niweluje oddziaływanie promieni ultrafioletowych.

2. Podkreślenie estetyki – dobrze wykonana oprawa może podkreślić piękno i wartość artystyczną obrazu, zdjęcia lub grafiki. Odpowiedni dobór stylu i kolorystyki kartonów, a także samej ramy dodaje charakteru oprawianej pracy i przyciąga uwagę odbiorcy.

3. Ułatwienie prezentacji - wysokiej jakości oprawa ułatwia wyeksponowanie obiektu, dzięki czemu można go powiesić na ścianie, z wykorzystaniem systemów linkowych lub umieścić na półce w atrakcyjny sposób.

Materiały do oprawy - GOOD | BETTER | BEST

Istnieje wiele różnych materiałów wykorzystywanych do oprawy. Podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na jakość, która ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i trwałości dzieła, które powinno pozostać nienaruszone. Dla ułatwienia tego zadania, oferowane produkty zostały sklasyfikowane według trzech jakości: GOOD, BETTER i BEST. Każda z nich wyróżnia się konkretnymi parametrami i przeznaczeniem, dlatego dobór optymalnego rozwiązanie nie powinien sprawić trudności.

Elementy składowe oprawy:

1. Przeszklenie: do osłaniania obrazów i zdjęć w ramkach najczęściej używane jest szkło lub plexi. Warto porównać dostępne rozwiązania pod kątem posiadanej powłoki antyrefleksyjnej. Tylko odpowiednie szkło może zapewnić właściwą ochronę i najlepsze właściwości optyczne.

2. Passe partout: kartonowy element, najczęściej w postaci obramowania, umieszczany w ramce między obiektem a przeszkleniem. Jego obecność tworzy pomocny dystans pomiędzy nimi. Dobrze dobrane passe partout potrafi podnieść estetyczne wrażenie dzieła i podkreślić jego ważne szczegóły.

3. Plecy oprawy: ważny, choć często niedoceniany element całej oprawy. Ze względu na bezpośredni kontakt z dziełem, powinien spełniać niezbędne normy i standardy. Warto użyć wysokiej jakości tektury bezkwasowej.

4. Akcesoria – taśmy i mocowania, które pozwalają w bezpieczny sposób ulokować oprawiany obiekt, bez negatywnego oddziaływania i ryzyka jego zniszczenia wraz z upływem czasu.

5. Ramy - jeden z najpopularniejszych sposobów oprawy obrazów i zdjęć. Mogą być wykonane z drewna, metalu, plastiku lub innych materiałów. Dostępne w różnych stylach i kolorach, co pozwala dopasować je do charakteru dzieła.

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania