Papier marmurkowy

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Ręcznie wytwarzany papier marmurkowy o wielowiekowej tradycji, pozbawiony chemicznych i sztucznych składników zakwaszających papier. W pełni bezpieczne dla oprawianych książek. Oferowane papiery spełniają wymagania konserwatorów papieru i sztuki. Papier marmurkowy (papier marmoryzowany) malowany jest ręcznie na powierzchni wody. Przeznaczony dla introligatorów i konserwatorów, a także wykorzystywany do różnych technik z użyciem papieru. Stosowane na okładkach książek jak i wewnątrz nich w postaci wyklejki.

Bogactwo wzorów wśród papierów marmurkowych

Papier marmurkowy cechuje fantazyjność i wielobarwność oraz swoista unikalność. Wygląd każdego z osobna zachwyca, przykuwa uwagę, inspiruje, stanowiąc piękny wytwór rzemiosła artystycznego. Jego efektem staje się motyw imitujący strukturę marmuru o nieskończonej kolorystyce.

Francuskie papiery marmurkowe są bezkwasowe i zawsze posiadają powtarzalny wzór. Sztuka ta jest dziś tajemnicą, którą przechowuje kilku mistrzów marmurkowania, z którymi współpracujemy. Oferowane wzornictwo nawiązuje do historycznych papierów niegdyś używanych, dzięki czemu ma zastosowanie w konserwacji książek i introligatorstwie tradycyjnym. Znajdź wzór dla siebie!

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania