Kleje introligatorskie gotowe

Kleje introligatorskie gotowe

Klej dyspersyjny Planatol AD94/B

AD94/B
152,99 zł
Opakowanie: 1,05 kg szerokie spektrum zastosowań nawet na trudnych powierzchniach
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Klej introligatorski co to jest?

Klej introligatorski (poligraficzny) jest spoiwem, a dokładniej substancją łączącą ze sobą rozmaite materiały czy przedmioty. Różne warianty bez trudu pozwolą dobrać najlepszą opcję, w zależności od potrzeb, sposobu użytkowania oraz naturalnie – oczekiwanego efektu końcowego. Klej taki stanowi jedno z kluczowych narzędzi pracy introligatorów, artystów, pracowników biurowych, tzw. złotych rączek i pasjonatów wszelakich prac ręcznych.

Przeznaczenie

Możliwości wykorzystania kleju introligatorskiego jest naprawdę sporo. Klej do papieru sprawdzi się idealnie w przemyśle poligraficznym i introligatorskim, w scrapbookingu, papierowym patchworku itp. Znajdziesz go w drukarniach, bibliotekach, antykwariatach, pracowniach modelarskich, używany w czynnościach artystyczno-plastycznych. Niezbędny w wielu pracach konserwatorskich oraz drobnych naprawach. Mocny klej do papieru jest nieodzownym elementem wyposażenia wszystkich miejsc, w których łączone są ze sobą co najmniej dwa elementy z papieru, tworzyw sztucznych i innych materiałów. Elementy papierowe, tekturowe, kartonowe, a także folie, drewno, styropian czy włókna, to przykłady tworzyw o różnych powierzchniach, do których dedykowane są oferowane przez nas profesjonalne produkty - przeznaczone do użytku ręcznego jak i maszynowego.

Jaki klej introligatorski wybrać?

Aby stworzone za pomocą spoidła połączenie było trwałe i skuteczne ważne jest, by wiedzieć, który z nich powinien zostać zastosowany do danego materiału i by preparat był odpowiednio dobrany do pozostałych wymogów indywidualnych. Analiza kluczowych parametrów jest niezbędną czynnością podczas takiego research’u. Klej do tektury czy delikatnego papieru przykładowo będzie charakteryzował się odpowiednim odczynem pH. Ważne jest również, aby był szybkowiążący i nie miał negatywnego wpływu na jakość papieru. Nieco innych właściwości będzie wymagał klej do laminowania obrazów lub zdjęć. W ofercie posiadamy najwyższej jakości gotowe kleje introligatorskie o dużych pojemnościach 1,05 kg lub 5,50 kg, które zapewnią maksymalną wytrzymałość!

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania