Noże introligatorskie

Noże introligatorskie

Zestaw Kreatywne Cięcie

147,90 zł
Zestaw podstawowy obejmuje: 1 x nóż krążkowy Rottary Cutter + 4 ostrza (proste, perforowane, fala, zygzak) Zestaw rozszerzony obejmuje: 1 x nóż krążkowy Rottary Cutter + 4 ostrza (proste, perforowane, fala, zygzak) linijkę aluminiową 70 cm matę samoregenerującą A2 (45 x 60 cm)
Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Popularne i uniwersalne nożyki

Noże introligatorskie znajdują wszechstronne zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Wykorzystywane zarówno w domu, podczas remontu, biurze, pracowni, warsztacie czy introligatorni. Ich prostota sprawia, że niemal każdy sięga po nie w przeróżnych okolicznościach. Przeznaczone do cięcia wielu materiałów tj. papier, karton, folia, tkaniny, skóra, czy PCV.

Noże z łamanym ostrzem

Bardzo często określamy je nożykami segmentowymi, gdyż posiadają odłamywane ostrza (segmenty). Dzięki tej możliwości jesteśmy w stanie w łatwy i szybki sposób pozbyć się wyeksploatowanej części, a nożyk pozostaje nadal funkcjonalny i bardzo ostry. Ostrza segmentowe znajdują się w prostej i trwałej konstrukcji, zazwyczaj wykonanej z tworzywa lub metalu. Obudowy nożyków różnią się nieco od siebie i potrafią posiadać dodatkowe udogodnienia.

Bezpieczne nożyki z chowanym ostrzem

To popularne rozwiązanie nie tylko chroni przed przypadkowym skaleczeniem, ale także ułatwia pracę. Kontrolując stopień wysunięcia ostrza, dostosowujesz swoje narzędzie do aktualnych potrzeb i rodzaju pracy. Warto zwrócić uwagę także na dodatkową blokadę ostrza. Nożyki trapezowe wykorzystasz do materiałów o różnej gramaturze i grubości. Będą skuteczne tam, gdzie potrzebujesz wykonać proste cięcie.

Użytkowe czy artystyczne?

Nóż introligatorski przyda się w codziennych pracach, tj. przecinanie taśmy, rozcinanie pudeł itp. zadaniach. Nie oznacza to jednak, że nie sięgniesz po niego w pracach artystycznych! Użyjesz go w modelarstwie, podczas docinania pleców oprawy, czy w technikach rękodzielniczych (np. decoupage, cardmaking). Przyda się zawsze, gdy potrzebujesz wykonać precyzyjne, proste cięcie na papierze czy kartonie. Do tego rodzaju zastosowań, warto zaopatrzyć się również w profesjonalną matę samogojącą i odpowiednią linijkę. Z takim zestawem zdziałasz naprawdę wiele, a Twój blat roboczy będzie bezpieczny!

Nasz sklep oferuje szeroki wybór nożyków introligatorskich. Wśród nich wyróżniamy praktyczne modele z antypoślizgową rączką czy bardziej wytrzymałe w metalowych korpusach. Dostarczamy także komplety ostrzy zamiennych, by zakupiony nożyk mógł nam służyć przez naprawdę długi czas.

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania