Noże introligatorskie

Noże introligatorskie

Zestaw Kreatywne Cięcie

147,90 zł
Zestaw podstawowy obejmuje: 1 x nóż krążkowy Rottary Cutter + 4 ostrza (proste, perforowane, fala, zygzak) Zestaw rozszerzony obejmuje: 1 x nóż krążkowy Rottary Cutter + 4 ostrza (proste, perforowane, fala, zygzak) linijkę aluminiową 70 cm matę samoregenerującą A2 (45 x 60 cm)
Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Popularne i uniwersalne nożyki

Noże introligatorskie znajdują wszechstronne zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Wykorzystywane zarówno w domu, podczas remontu, biurze, pracowni, warsztacie czy introligatorni. Ich prostota sprawia, że niemal każdy sięga po nie w przeróżnych okolicznościach. Przeznaczone do cięcia wielu materiałów tj. papier, karton, folia, tkaniny, skóra, czy PCV.

Noże z łamanym ostrzem

Bardzo często określamy je nożykami segmentowymi, gdyż posiadają odłamywane ostrza (segmenty). Dzięki tej możliwości jesteśmy w stanie w łatwy i szybki sposób pozbyć się wyeksploatowanej części, a nożyk pozostaje nadal funkcjonalny i bardzo ostry. Ostrza segmentowe znajdują się w prostej i trwałej konstrukcji, zazwyczaj wykonanej z tworzywa lub metalu. Obudowy nożyków różnią się nieco od siebie i potrafią posiadać dodatkowe udogodnienia.

Bezpieczne nożyki z chowanym ostrzem

To popularne rozwiązanie nie tylko chroni przed przypadkowym skaleczeniem, ale także ułatwia pracę. Kontrolując stopień wysunięcia ostrza, dostosowujesz swoje narzędzie do aktualnych potrzeb i rodzaju pracy. Warto zwrócić uwagę także na dodatkową blokadę ostrza. Nożyki trapezowe wykorzystasz do materiałów o różnej gramaturze i grubości. Będą skuteczne tam, gdzie potrzebujesz wykonać proste cięcie.

Użytkowe czy artystyczne?

Nóż introligatorski przyda się w codziennych pracach, tj. przecinanie taśmy, rozcinanie pudeł itp. zadaniach. Nie oznacza to jednak, że nie sięgniesz po niego w pracach artystycznych! Użyjesz go w modelarstwie, podczas docinania pleców oprawy, czy w technikach rękodzielniczych (np. decoupage, cardmaking). Przyda się zawsze, gdy potrzebujesz wykonać precyzyjne, proste cięcie na papierze czy kartonie. Do tego rodzaju zastosowań, warto zaopatrzyć się również w profesjonalną matę samogojącą i odpowiednią linijkę. Z takim zestawem zdziałasz naprawdę wiele, a Twój blat roboczy będzie bezpieczny!

Nasz sklep oferuje szeroki wybór nożyków introligatorskich. Wśród nich wyróżniamy praktyczne modele z antypoślizgową rączką czy bardziej wytrzymałe w metalowych korpusach. Dostarczamy także komplety ostrzy zamiennych, by zakupiony nożyk mógł nam służyć przez naprawdę długi czas.

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania

Zbieramy pliki cookies dla poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.