Środki do ochrony i konserwacji drewna

Ochrona i pielęgnacja drewna

Woski do ochrony i patynowania VIVACE

55,00 zł
Opakowanie: 200 ml warstwa wykończeniowa odnawianych mebli warstwa ochronna dla farb kredowych REVIVO patynowanie i tonowanie przedmiotów drewnianych Nakładać cienką warstwą na czystą i suchą powierzchnię.
Środki do ochrony i konserwacji drewna

Klej dwuskładnikowy QUICKSET 1:1 - 75 + 75g

079829
79,90 zł
Pojemność: 75 g + 75 g Proporcje: 1:1 przezroczysty wodoodporny gotowe już po 5 minutach obciążenie możliwe już po ok. 10 minutach
Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Konserwacja i renowacja drewnianych obiektów to procesy mające na celu przywrócenie ich pierwotnej estetyki, funkcjonalności oraz zapewnienie im trwałości na przyszłość. Prawidłowa pielęgnacja drewnianych mebli, blatów, podłóg, elementów architektonicznych czy innych przedmiotów gwarantuje im lepszą żywotność i atrakcyjność wizualną na długie lata. Stosowanie odpowiednio dobranych środków pozwoli osiągnąć wysoki poziom ochrony, pożądany efekt wizualny czy umożliwi skuteczną naprawę uszkodzonego obiektu.

  • Wzmocnienie struktury - kiedy drewno jest osłabione (łamliwe) lub uszkodzone, możemy wzmocnić jego strukturę i je utwardzić. W tym celu zazwyczaj stosowane są specjalne kleje oraz wypełniacze umożliwiające przywrócenie integralności drewna.
  • Ochrona i profilaktyka - istnieją różne metody zabezpieczania drewna przed dalszymi uszkodzeniami. Wśród środków przeznaczonych do tego celu można znaleźć specjalistyczne impregnaty, lakiery, woski czy oleje. Mają one na celu stworzenie warstwy ochronnej na powierzchni drewna.
  • Usuwanie uszkodzeń - zadrapań, pęknięć czy też ubytków. W tym celu wykorzystywane są profesjonalne kleje i wypełniacze, które przywracają przedmiotom ich funkcjonalność.

Renowacja drewna przywraca jego piękno i oryginalny wygląd. Wiele drewnianych przedmiotów i budowli ma wartość historyczną i kulturową. Konserwacja i renowacja pomagają zachować je w bardzo dobrym stanie dla kolejnych pokoleń.

W naszej ofercie znajdą Państwo także specjalistyczne środki do pielęgnacji drewnianych powierzchni, przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością. W razie pojawienia się dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu.

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania