Kostki introligatorskie

Kostki introligatorskie

Zestaw introligatorski z kostką

ZESTINTR
180,00 zł
Zestaw obejmuje: mata samogojąca A2 (45 x 60 cm) kostka introligatorska 16 cm nożyk 18 mm z łamanym ostrzem nożyczki uniwersalne duże linijka aluminiowa 50 cm
Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Popularne narzędzie w introligatorstwie

Kostka introligatorska służy do zagniatania (bigowania) materiału lub jego wygładzania. Dzięki czynności bigowania, karton lub papier zyskuje miejsce estetycznego i prostego w wykonaniu złożenia. Nieoceniona w pracach rękodzielniczych tj. zaproszenia, kartki okolicznościowe, albumy czy nawet książki. Zawsze kiedy mamy do czynienia z papierem, który będzie wymagał składania, warto mieć pod ręką kość introligatorską. Z jej właściwości korzysta technika decoupage, cardmaking, czy scrapbooking. Pomocna w modelarstwie.

Kostka w oprawie książek

Użytkowana powszechnie bibliotekach i instytucjach, w których dochodzi do zabezpieczania książek. Doskonale wygładza folię samoprzylepną, aplikowaną na okładki. Kostka introligatorska będzie pomocna także przy oprawie map, czy dokumentów. Wszędzie tam, gdzie zależy nam równomiernym oklejeniu obiektu i usunięciu bąbli z powietrzem. Do wygładzania, najlepiej sprawdzą się płaskie kostki i szpatułki.

Z czego wykonane są kości introligatorskie?

Jak sama nazwa wskazuje, powstają one z kości zwierzęcych (np. wołu) lub materiałów syntetycznych (teflonu). Przyjmują one różne kształty i wielkości. Mogą być zakończone w formie zaokrąglonej lub bardziej "ostrej", w zależności od przeznaczenia. Tworzone tak, by dobrze leżeć w dłoni i zapewniać ich użytkownikom komfortową pracę.

W naszym sklepie z akcesoriami introligatorskimi znajdziesz bogatą ofertę kostek i szpatułek. Obok standardowych modeli proponujemy także wyjątkowe, oryginalnie zdobione kości. Dla wszystkich miłośników prac rękodzielniczych będzie to cenne akcesorium i doskonały pomysł na prezent. Podobnie w przypadku ręcznie wykonanych nożyków do papieru, dostępnych w trzech atrakcyjnych kolorach.

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania