Kartony BEST

Kartony do passe partout

Kartony jakości BEST

Cena za 1 arkusz w formacie 81 x 102 cm grubość: 1.52 mm (+/- 0.08 mm) spełniają standardy ochrony muzealnej ustanowione przez F.A.T.G. wykonane z mocnych włókien bawełnianych, które są naturalnie bezkwasowe i wolne od ligniny 100% bawełna (testowana) gwarantuje bezpieczeństwo każdej oprawie jednolity kolor rdzenia i powierzchni kartonu
Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Kartony w jakości muzealnej

Kartony z niniejszej kategorii przeznaczone są do profesjonalnej oprawy cennych dzieł sztuki, rzadkich i antycznych dokumentów czy też ważnych historycznie fotografii. Wykonane zostały w 100% z bawełny. Są naturalnie wolne od kwasu i ligniny oraz nie zawierają zanieczyszczeń niecelulozowych. Buforowanie węglanem wapnia pozwala im osiągnąć pH od 7,5-9,5 - z wyjątkiem kartonów z kolekcji Museum Solids Unbuffered, które nie są buforowane i mają neutralne pH 7,0. Każdy z proponowanych kartonów spełnia najwyższe standardy muzeów i archiwistów na całym świecie.

Kartony BEST - cechy:

  • jakość muzealna - wykonane w 100% z bawełny
  • 100% wolne od ligniny
  • całość barwiona pigmentami - bez przebarwień i blaknięcia
  • buforowane węglanem wapnia, rezerwa alkaliczna 2 -5 % (z wyjątkiem Museum Solids Unbuffered)
  • pH 7,5 - 9,5
  • test PAT
  • spełniają standardy jakości określone przez Fine Art Trade Guild (FATG)

Papier wykonany z włókien bawełnianych jest używany od ponad 1500 lat. Dziś niemal każde muzeum, biblioteka i profesjonalny ramiarz nadal polegają na tym materiale, aby eksponować i chronić najcenniejsze skarby sztuki i kultury naszego świata. Nasze kartony bawełniane spełniają najsurowsze normy najbardziej znanych cechów i organizacji w kraju i za granicą. Doskonale nadają się do opraw o jakości konserwatorskiej i muzealnej.

Pigmentacja

Bawełna ma naturalną, trwałą jasność, która nie wymaga stosowania wybielaczy, powszechnie używanych do rozjaśniania kartonów z masy celulozowej., poddanej obróbce chemicznej. Nasze kartony barwione są w całości naturalnymi pigmentami, co zapewnia im doskonałą światłoodporność.

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania