Negatywna przestrzeń ma znaczenie!

Passe partout na wymiar

Pojęcie negatywnej przestrzeni w designie oznacza zwyczajnie powierzchnię niezapełnioną przez dzieło lub też jego części, która jednak pozostaje integralną częścią całej kompozycji. Możemy w ten sposób rozumieć odległość między literami lub poszczególnymi elementami logo lub kształt w jaki formuje się białe tło naszego znaku towarowego.

Często ludzie niemający zbyt wiele do czynienia z wzornictwem czy też sztuką, naiwnie uważają, iż im większa powierzchnia zajęta zostaje przez obraz, tym lepiej. Niestety efekt z reguły bywa odwrotny, o czym najlepiej przekonuje nas francuski wynalazek, używany do wkomponowywania w ramy dzieł wizualnych także odpowiedniej dawki użytecznego tła. Ramka passe partout, bo o niej mowa, stanowi oprawę z tektury.

Pokaż, co chcesz i wzbogać ramkę o własną grafikę

To za nią umieszcza się element, który pragniemy ujrzeć na ścianie. Dzięki metodzie passe partout jednak najczęściej zakrywamy kawałki oryginalnego malunku czy też zdjęcia, jednocześnie umieszczając je w swego rodzaju otoczce, której kształt i wymiary dopasowaliśmy wcześniej. Efekt estetyczny najczęściej opiera się w takim wypadku na grze między przestrzenią niewypełnioną a eksponowanym w jej środku kadrem. Najczęściej też oprócz zaprojektowania „okienka”, na wyselekcjonowaną treść decyduje się także na opatrzenie ramki passe partout specjalnym znakiem, tekstem bądź symbolem. Może to być logo firmy, herb ulubionej drużyny piłkarskiej lub też po prostu ulubiony przedmiot.

Rezultaty naszych starań następnie zamykamy najczęściej w odpowiednich rozmiarów ramce, dzięki czemu ściana, oprawa, tło stworzone przez okienko passe partout i nasza fotka zaczynają układać się w jedną, przyciągającą spojrzenia kompozycję. Skorzystaj z naszej unikalnej oferty i już dziś własnoręcznie zaprojektuj ramkę z wytrzymałej tektury w typie passe partout. Twoje wspomnienia są tego warte!

Passe partout z sercem
Passe partout owalne
Passe partout z okienkiem
Passe partout z kolorowym rdzeniem

Komentarze (0)

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania