Okazja czyni oprawę, czyli o czym pamiętać przy planowaniu eventu

wystawa prac

Niezależnie od tego, czy przedmiotem naszych starań pozostaje rywalizacja poetycka, prozatorska, malarska lub też fotograficzna, zawsze powinniśmy stawić czoła czekającym nas zadaniom z pełnym profesjonalizmem. Począwszy od stworzenia regulaminu i harmonogramu, przez zbieranie prac oraz ich ocenę przez wcześniej skompletowany zespół sędziowski, aż po pochwalenie się wyłonionymi talentami na wieńczącej całość gali i wystawie.

Na szlaku możemy się jednak spodziewać wielu trudności, zwłaszcza kiedy zaplanowany termin ogłoszenia wyników kolidować będzie z rutynowymi zadaniami naszej placówki. Aby uniknąć perturbacji, warto z wyprzedzeniem rezerwować datę z jednoczesnym upewnienie się nie trafiamy na żadne świeckie lub kościelne święto - chyba że pragniemy celowo połączyć końcową wystawę z tego rodzaju kalendarzową okazją, co z pewnością może sprawić, iż uroczystość zostanie na dłużej w pamięci uczestników i zgromadzonej publiczności.

Jak najlepiej zaprezentować wyniki konkursowych zmagań?

Każda biblioteka oraz inne placówki oświatowe powinny być dobrze przygotowane na odgrywanie znaczącej roli w kulturalnym życiu lokalnej lub też ogólnokrajowej społeczności osób zainteresowanych daną dyscypliną.

Pokonkursowe wystawy rządzą się jednak swoimi prawami i często wymagają od organizatorów cierpliwości w aranżacji wnętrza oraz doskonałego rozmieszczenia prac biorących udział w wyścigu o laury. Należy też zadbać o jak najlepszą i spójną metodę prezentacji stających w szranki wytworów artystycznej wyobraźni. Ważnym elementem okazuje się na przykład rama do obrazu, która powinna zostać dobrana adekwatnie do okazji i formuły przyjmowanych dzieł. Bardziej klasyczne malunki wołać będą o drewniane oprawy, zaś fotografie i sztuka o zacięciu współczesnym wymoże na nas bardziej surowe, metalowe czy wręcz industrialne w swym charakterze ramy. Najważniejsze jednak, aby każda z nadesłanych prac została potraktowana tą samą techniką ekspozycji. Jeśli zadbamy o ten warunek, wystawa na pewno powiedzie się zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Komentarze (0)

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania